5 restaurací, kam můžete jít s klidem s dětmi

5 restaurací, kam můžete jít s klidem s dětmi

Nedávno se rozhořela vášnivá debata u příspěvku Marthy’s Kitchen, kteří stanovili pravidla chování dětí u nich v restauraci. Ovládat chování malých dětí v restauraci není nic snadného, takže vám dnes přináším tipy na restaurace v Praze a okolí, kam můžete jít s dětmi bez obav, že vás odtamtud vyhodí. ;-)

Protože děti zatím nechodí do školky, a protože Tomík se nestravuje ve školní jídelně, tak většinou každý den vařím. Někdy ale nastanou momenty, že si člověk chce posedět s rodinou nebo přáteli, nebo jede na výlet a chce se v klidu najíst někde v restauraci. Za ty roky máme pár osvědčených míst, kam chodíme s dětmi rádi. 

Vinohradský parlament / Bruxx

Tyhle dvě restaurace mají sice každá separátní vchod z jiné strany budovy, ale dětskou hernu mají společnou. Zatímco ve Vinohradském parlamentu si můžete dát knedlíky na x způsobů, španělského ptáčka nebo kulajdu, Bruxx se soustředí na belgickou kuchyni a hlavním artiklem jsou tady mušle. Dětské menu mají obě restaurace stejné a vsází na jistotu – řízek přírodní nebo smažený, masové kuličky v rajské omáčce, nebo třeba palačinky s jahodami. 

Co je na těchto restauracích skvělé, je, že opravdu myslí na děti.

Na meníčku jsou natištěné omalovánky a spojovačky, ke stolu vám automaticky přinesou pastelky, a pár metrů od vás je dětská herna. Nevím, jak o všedních dnech, ale o víkendech je v koutku paní, která si s dětmi kreslí a tvoří, jsou tam prolejzačky, balonky, no na takovou hodinu, dvě hraní si úplně ideál. Pokud toužíte v klidu si popovídat s přáteli a najíst se, aniž byste se báli, že bude dítě někoho rušit, jsou tyhle dvě restaurace na Míráku tím pravým místem.

FoodLab

Pokud se chcete s přáteli potkat na snídani (a opravdu si pochutnat) a zároveň se nestarchovat o děti, herna ve FoodLabu je bezkonkurenční. Na rozdíl od Vinohradského parlamentu je ale placená (50 Kč na 30 min), zato je trvale hlídaná. Je dobře, že je hlídaná, protože je umístěná v podzemí, zatímco restaurace je o patro výš, a od jakéhokoliv stolu je relativně daleko. Pro váš klidnější pocit doporučuju rezervovat si sezení v přední části restaurace, protože ač je herna hlídaná, občas se stane, že dítě odejde samo, a pokud by šlo o malé dítě, umím si představit i scénář, že by mohlo odejít samo ven z restaurace. Takže takhle by prostě muselo nutně projít kolem vás. 

Hernička je podle cedule vhodná od 3 let a opravdu to odpovídá. Do 3 let bych tam radši byla s díětem.  Sice je tam kupa hraček vhodných i pro děti mladší 3 let (jako je dílnička, obchůdek atd.), ale zároveň je tam prolejzací systém, do kterého se leze tubusem, který je dostatečně široký na to, aby jím dítě propadlo dolů, kdyby špatně šláplo na žebříku. A žebřík je dost vysoko na to, aby se zranilo. Samotné dítě bych tam nechala ve věku, kdy už je v lezení úplně suverénní a kdy umí trošku přemýšlet. Pro děti od 3, 4 let je ale herna fakt rájem. Kromě domečku a prolejzaček jsou tam různé stolní hry, je tam lezecká stěna, a pro starší děti třeba herní konzole.  

Dětská herna ve FoodLabu.
Dětská herna ve FoodLabu.
Dětská herna ve Vinohradském parlamentu a Bruxx.
Dětská herna ve Vinohradském parlamentu a Bruxx.

Pizza Nuova

Hernička v téhle restauraci je spíš pro malé děti, řekla bych tak od 1 do 6 let, takže pokud máte malé dětičky, tak je to značka ideál. Co si tak matně pamatuju, tak je tam bazének s kostkami, ze kterých si děti můžou stavět bunkr nebo hrad a pak různé hračky typu náklaďák, bagr,… Navíc které dítě by nemělo rádo pizzu a těstoviny? Restaurace se nachází v centru Prahy u Kotvy, a mívá každý den narváno, takže na víkendy doporučuju rezervaci aspoň týden, možná i dva týdny dopředu.

Al Mulino

Pokud plánujete třeba výlet na kole, po cyklostezce do Hrdlořez, odtamtud do Kyjí a pak k rybníku v Dolních Počernicích, zastavte se na oběd v Al Mulinu. Hned vedle je o něco známější restaurace Léta Páně, o které tedy nemůžu poreferovat, jestli a jakou má hernu, ale tady v Al Mulinu se bude dětem určitě líbit. Poblíž restaurace je dětské hřiště, hned u restaurace mají domácí zvířata, a dole v podzemí restaurace je dětská herna. Před pár lety tam býval skákací hrad a televize s pohádkami, a teď naposledy, když jsme tam byli tak před měsícem, tak dole stál dřevěný domečko-hrad s klouzačkou. Uvnitř domečku děti mohly stavět kostky. 

Přestože si člověk řekne, že to je „jen“ domeček, tak si tam naše děti fakt vyhrály. Slavili jsme zrovna v rodině narozeniny a sešli jsme se opravdu široká rodina, cca 20 lidí, zarezervovali jsme si stůl hned u domečku, abychom měli děti pod dohledem. A zatímco jsme si vychutnali výborné jídlo, děti se dosyta vyblbly. Předstírala jsem, že jsem zlá čarodějnice a že jdu děti chytit oknem, a ony se schovávaly v domečku a snažily se mě odehnat. Když pochopily princip hry, už jsem nebyla potřebná a mohla jsem si jít vypít kafe, protože čarodějnicí (nebo spíš čarodějem) už byl mezitím zvolený Tomík a jeho podobně starý bratranec. 

V Polích

Co takhle udělat si o víkendu výlet na Okoř? Ať už se vydáte na zříceninu, nebo se projdete k Novému Mlýnu, kde je podle mě ta nejhezčí zahrada z celého širého okolí, dětem se tam určitě bude líbit. Cestou k mlýnu potkáte hřiště, prohlédnete si ovce, přejdete přes potok, no prostě užijete si opravdu krásn ou procházku, a až se vrátíte na parkoviště, vydejte se na druhou stranu, polní cestou do Malých Číčovic. Právě tam se nachází restaurace V Polích. Funguje už značnou dobu, tipla bych, že takových 15, 20 let. Tahle restaurace sice nemá hernu, ale rozhodně je baby-friendly. Má zahradu a hřišťátko přímo u restaurace. Takže pokud už je teplo a je hezky, tak si na oběd můžete sednout venku, a děti se mezitím vyřádí na hřišti (pokud je výlet po okolí ještě dostatečně nezmohl ;-)). Jen přes léto je tam někdy o víkendech zavřeno, protože je to oblíbené místo pro svatby, takže na blind tam radši nechoďte. 

Mohlo by vás zajímat

Co dělat, když se dusíte jídlem a jste sami doma? W&B

Co dělat, když se dusíte jídlem a jste sami doma?

Oskarhausen zabaví malé i velké, anebo ne? W&B

Oskarhausen zabaví malé i velké, anebo ne?

Kokokoko… řínsko W&B

Kokokoko… řínsko

Makové buchty jako od babičky W&B

Makové buchty jako od babičkyKomentáře