Výlet na Vrchbělou nadchne malé i velké

Výlet na Vrchbělou nadchne malé i velké

Už asi rok plánujeme, že vyrazíme na výlet do areálu Vrchbělá. Slyšela jsem na něj samou chválu a tento víkend se nám konečně poštěstilo. 

Areál Vrchbělá je sportovně-rekreační areál, z Prahy autem je to sem cca 50 minut. Areál tvoří síť asfaltových stezek s kupou zajímavých zastávek po cestě. Je to ideální místo, kam se vydat na kola, koloběžky nebo třeba in-liny, a dá se u něj i kempovat s karavanem. 

Parkuje se hned u začátku okruhu, takže pokud jste se rozhodli pro in-liny, rovnou z parkoviště vlezete na asfaltku. My jsme si s sebou vzali koloběžky, Tomík taky, Bertík jel na kole a Hyneček na first bike, takže jsme měli všichni podobné tempo. Areál má 60 hektarů, spoustu různých odboček a možností, kudy ho projet. Věděli jsme, že všechny zastávky by mrňata neujela a dopadlo by to tak, že někde 3 km od auta by Tomáš vezl dvě dospělé koloběžky a first bike, Tomík by vedl svou koloběžku a Berti kolo, a já bych nesla Berťu na zádech a Hynču v náručí. Takže jsme si to udělali takové víc na pohodu a projeli jsme toho jen malou část. Ale i tak jsme si to parádně užili. 

Areál byl vybudován Středočeským krajem, je přístupný včetně všech atrakcí zdarma. Z celé stezky je krásně vidět hrad Bezděz, je to k němu z areálu na kole asi 6 km, takže kdyby vám nestačil tenhle výlet, můžete to spojit i s prohlídkou hradu. 

Po celé stezce se nacházejí různé naučné tabule, které děti učí zábavnou formou zajímavosti o přírodě. 

Naší první zastávkou byla rozhledna. Tomík tvrdí, že nahoru vedlo 110 schodů, já jsem to nepočítala, tak nevím. Zatímco dole se člověk pekl na slunci, nahoře příjemně foukalo. Výhled byl krásný, pokochali jsme se okolím i už zmíněným hradem a vydali jsme se na další stanoviště. Tím bylo dětské hřiště. Tomík se těšil, že si zablbne v lanovém parku, ale ten byl zavřený, každopádně i hřiště ho bavilo. A mrňata obzvlášť. Spousta hradů, prolejzaček, klouzaček, houpaček, velká trampolína. 

U hřiště byl stánek s občerstvením, a protože už byl čas oběda a děti měly hlad, najedli jsme se tady. Občerstvení bylo takové to typicky stánkové, jako je párek v rohlíku, hranolky, krokety, smažák, takže ač to je něco, čemu se doma vyhýbám, děti byly šťastné. Pak jsme se šli projít do mini ZOO. Bertík byl šťastnej, protože miluje lamy a ještě nikdy je neviděl naživo, natož aby si je pohladil. Zpíval jim u toho Lamadance od Káji a Bambuláčka :-). 

Kromě lam jsou tam k vidění pávi, kozy a pštrosi. 

Potom jsme se vydali směrem k autu, zastavili jsme se u venkovního fitness hřiště, kde jsme se protáhli a výletu byl konec. 

Za fitness hřištěm je případně restaurace, takže kdybyste si chtěli po výletě posedět, vypadalo to zvenku moc pěkně. 

Kdybychom se do Vrchbělé vydali jen ve složení 2 dospělí + Tomík, určitě bychom si vzali kola a pojali to jako cyklovýlet, třeba s tím Bezdězem, nebo s Máchovým jezerem, nebo třeba s koupalištěm. To je kousek od areálu (když jedete po silnici od Bělé pod Bezdězem směrem k Vrchbělé, tak je to napravo). Mrňatům ale takováhle projížďk bohatě stačila a hned, co sedla do auta, padla za vlast. Všem se nám tu líbilo a věřím, že jsme tu nebyli naposledy. 

Hrad Bezděz je vidět z hodně míst cyklostezky.
Hrad Bezděz je vidět z hodně míst cyklostezky.
Lama nadchla Bertíka nejvíc.
Lama nadchla Bertíka nejvíc.
Na hrad Bezděz je to z Vrchbělé asi 6 km na kole.
Na hrad Bezděz je to z Vrchbělé asi 6 km na kole.
Výhled z rozhledny Vrchbělá.
Výhled z rozhledny Vrchbělá.
V minizoo jsou k vidění pávi, lamy, pštrosi a kozy.
V minizoo jsou k vidění pávi, lamy, pštrosi a kozy.

Mohlo by vás zajímat

Co dělat, když se dusíte jídlem a jste sami doma? W&B

Co dělat, když se dusíte jídlem a jste sami doma?

Oskarhausen zabaví malé i velké, anebo ne? W&B

Oskarhausen zabaví malé i velké, anebo ne?

Kokokoko… řínsko W&B

Kokokoko… řínsko

Makové buchty jako od babičky W&B

Makové buchty jako od babičkyKomentáře